Toitumine

Koerad on tuhandeid aastaid elanud ilma kuivtoidufirmadeta ja on dokumenteeritud hunte, kes elavad 35-aastaseks. Kahjuks meie lemmikute elu nii pikk ei ole ja kindlasti mõjutab seda nende elukeskkond, laisk eluviis ja toitumine.

Kehv ja koerale mitte loomuomane toitumine võib viia kasvuhäireteni, allergiateni, korduvate silma- ja kõrvapõletikeni, probleemideni seedimise, karva või nahaga. Koera elukvaliteedi juures sama oluline ka õige füüsiline aktiivsus ja vaimne stimulatsioon, mis peaks olema eakohane ja vastama selle tõu ja isendi vajadustele. On meeldiv, kui loomaarsti juurde tuleb minna vaid vaktsineerimiste ja tervisekontrollide pärast, mitte haiguste, põletike ja krooniliste hädade pärast.

Koer valib selle toidu, mille omanik talle ette paneb, aga kas ta valiks sarnase toidu ka looduses? Üha enam leidub koeratoite, mille koostis läheb väga kaugele sellest toiduvalikust, mida kiskjad looduses eelistaks, ent vastutus Sinu koera menüü eest lasub mitte kuivtoidufirmadel või loomaarstil, vaid sinul.

Me oleme eksperimenteerinud oma koerte peal mitmete erinevate kuivtoitudega ning jõudnud kombineeritud toitmisviisi juurde. Meie koerad söövad toortoitu ning naturaalset kuivtoitu. Kui kuivtoidu kasutamine on vältimatu, siis peab kindlasti eelistama sellist, mis ei sisaldaks säilitusaineid, kunstlikke lõhna- ja maitseaineid ning muud, mis võib kahjustada koera immuunsussüsteemi.

Kord nädalas soovitatakse kõikidele koertele (va kutsikad) üht “veepäeva”, mil nende seedeelundkond saab puhata.

MIS ON BARF (BONES AND RAW FOOD)

Lühidalt öeldes selline toortoit, mida valiks hunt endale taldrikusse. BARFi põhireeglid näevad ette koertele ja kassidele sellise toidu andmist, mis on neile loomuomane, toores, töötlemata nii küpsetamise mõttes kui ka säilitus-, lõhna- ja ja maitseainete poolest. Niisiis jäljendab see toitu, mida nad sööksid siis, kui nad elaksid vabas looduses.

BARF süsteemi järgi toitumine tähendab, et 60-80% toidust on toores looma- ja sealiha, kondid, kalkun, lammas, kana ja kala, muna; kord-kaks nädalas antakse siseelundeid; 20-40% riivitud juurvilju. Toidukordadest eraldi vőib anda ka puuvilju. Kõik peab olema toores, ka kondid ja luud ei tohi olla keedetud või küpsetatud.

BARF süsteemi looja on Ian Billinghurst, Austraalia loomaarst. Rohkem ingliskeelset infot:
(http://www.ukbarfclub.co.uk/http://www.barfworld.com/)

(Viide: http://www.mybrand.ee/et/library/konti-voi-krobinaid)

Kuivtoidud, mida meie soovitame

Pronature Holistic Atlandi lõhega (http://valgekihv.ee/pronature-holistic-koertele/70-pronature-holistic-atlandi-lohe-ja-pruuni-riisiga-naturaalne-taistoit-koertele.html)

• Tasakaalustatud, erakordselt kvaliteetne toit, mis on valmistatud ainult värsketest, naturaalsetest ja mahepõllumajanduslikest toorainetest.

• Hoolikalt valitud, kvaliteetne liha on alati esimene koostisaine.

• Toidus kasutatakse kergesti seeditavaid süsivesikuid, nagu pruun täisterariis, odrakruubid ja kaeratangud.

• Toidus sisalduvad oomega-3- ja -6-rasvhapped aitavad hoida koera naha tervene ja karvkatte läikivana.

• Ei kasutata potentsiaalselt allergeenseid teravilju ja madala bioloogilise väärtusega süsivesikuid, nagu mais, nisu või sojaoad.

• Ei sisalda kõrvalsaaduseid, ega kunstlikke maitse- või värvaineid.

 

1st Choice lambaliha, kala ja pruuni riisiga – 20 kg-ne eripakend kennelitele (http://valgekihv.ee/content/25-eripakendis-kuivtoit-kennelile-lambalihaga-tundlik-nahk-ja-karvastik)

• Toit sisaldab kergesti seeditavaid, vähem allergeenseid valguallikaid, nagu lambaliha ja kala.

• Toidus sisalduvad oomega-3- ja -6-rasvhapped aitavad hoida koera naha tervene ja karvkatte läikivana

• Ei kasutata potentsiaalselt allergeenseid teravilju ja madala bioloogilise väärtusega süsivesikuid, nagu mais, nisu või sojaoad.

• Ei sisalda kõrvalsaaduseid, ega kunstlikke maitse- või värvaineid.

Nii Pronature kui ka 1st Choice toidud on valmistatud Kanadas, perefirmas PLB International. Kogu tooraine on pärit Kanadast, väljaaarvatud lambaliha, mida imporditakse Uus-Meremaalt. Toitudes kasutatav lihajahu on kõrgeima võimaliku kvaliteediga, sisaldades vaid 4% kondijahu.