Harrastused

See tõug ei ole laiskadele linnainimestele või neile, kellel pole aega koeraga tegeleda.

Malamuudid on ideaalsed kaaslased sportlikele või lihtsalt aktiivsetele inimestele, kellele meeldib vabas õhus aega veeta. Nad suudavad kaasa teha kõike lihtsast matkamisest kuni raskuste kandmise ning kelgu vedamiseni.

Malamuut võib muutuda nukraks, kui neid mitte tagant utsitada tegema seda, mis neile enim meeldib – töö ja sport. Oluline on ka meeles pidada, et nad ei oota ainult füüsilist tööd vaid ka vaimset pingutust. Selleks sobivad erinevad peituse ja otsimise mängud ning treening harjutused.

Selle tõuga tegelemiseks on väga palju erinevaid viise ning vahendeid, millega võib nende töötahet ja energiat lõputult stimuleerida ja suurepäraseid tulemusi valmistada. Enne kui arugi saate olete investeerinud tunde enda armsama arengusse ja koostegevusse.

Selle juures tuleb meeles pidada, et kutsikaeas tuleks ikkagi ettevaatlikult alustada, et mitte liiga teha nende liigestele ja üldisele kehaarengule. Alustada tuleks vaikselt ja erinevate aladega ning vanuse ja jõu kasvades tegevuskoormust suurendada. Soovitatav on nendes asjades konsulteerida kasvatajaga, kes oskab omalt poolt kindlasti palju häid soovitusi anda.